| Processor | Intel Cherry Trail X5-Z8350 Processor | |
|---|---|---|
| Display | 10.1 Inches FHD IPS Display | |
| Graphics Card | Intel HD Graphic | |
| OS | Windows 10 + Android 5.1 Lollipop | |
| RAM | 4GB LPDDR3 1600 MHz RAM | |
| Memory | 64GB eMMC SSD | |
| Battery | Non-Removable Lithium-Polymer 6500mAh Battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | Alldocube Iwork10 Pro |
|---|---|
| Model | Iwork10 Pro |
| Price | Tk 12,503 |
| Brand | Gigabyte |
| Type | Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Network Type | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 2.4GHz |
|---|
| Display Type | FHD IPS LCD Capacitive 10-point Touch Screen Display |
|---|---|
| Display Size | 10.1 inches |
| Display Resolution | 1200 x 1920 Pixels, 224 PPI Pixel Density |
| Webcam | Dual Camera Set UP (One Front 2 MP + One Back 2 MP) |
|---|
| Body Dimensions | 260 mm x 168 mm x 70 mm (L x W x H) |
|---|---|
| Body Weight | 589 Grams (With Battery) |
| Body Build | Plastic body |
| Body Color | White Silver |
| Operating System | Windows 10 + Android 5.1 Lollipop |
|---|---|
| Processor | Intel Cherry Trail X5-Z8350 Quad Core 4-Core, 1.44GHz, up to 1.92GHz |
| Ram | 4GB LPDDR3 1600 MHz RAM |
|---|---|
| SSD Capacity | 64GB eMMC SSD |
| Battery Type | Non-Removable Lithium-Polymer Battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 6500mAh Battery |
| Battery Backup | Up to 4 Hours |
| Audio | Yes with Dual Speakers, With 3.5 mm Audio Jack Support |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | Yes |
|---|---|
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, 2.4GHz |
| Bluetooth | Yes Bluetooth v4.0 with A2DP Profile |
| USB | Mini USBv 2.0 With Charging and Mass Storage Function |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Additional Features: Alarm,Bluetooth,Browser,Calculator,Calendar,Gravity Sensing System,MP3,OTG,Sound Recorder,Wi-Fi |
Display: 11.6 Inches HD LCD LED Display
Processor: MediaTek MT8183C Kompanio 500 Processor
RAM: 4GB LPDDR4x RAM
OS: Chrome OS
Battery: 3-cell Lithium Ion (Li-Ion) 48Wh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inch HD Plus IPS Display
Processor: Octa-core 2.0 GHz Cortex-4x A73 Processor
RAM: 4GB LPDDR4x RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Poly (Lithium Polymer) 6000mAh Non-Removable Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 8.0 Inches FHD IPS LCD Display
Processor: Intel Cherry Trail X5-Z8350 Quad Core Processor
RAM: 2GB LPDDR3 RAM
OS: Windows 10 + Android 5.1 Lollipop
Battery: Non-Removable Lithium-Polymer 3.7V / 3500mAh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inches FHD IPS LCD Display
Processor: Quad Core CPU 1.5Ghz Cortex A53 Processor
RAM: 3GB LPDDR3 RAM
OS: Android 9.0 (Pie)
Battery: Non-Removable Lithium-Polymer 6600mAh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 10.1 Inches FHD IPS LCD Display
Processor: Intel Cherry Trail X5-Z8350 Processor
RAM: 4GB LPDDR3L-RS 1600 MHz RAM
OS: Microsoft Windows 10
Battery: 22800mWh Li-Poly Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i7-11800H Processor
RAM: 16GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 90WHrs, 4S1P, 4-cell Li-ion battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 11.6 inches HD LED Display
Processor: Intel Celeron Processor
RAM: 2GB RAM
OS: Google Chrome
Battery: Lithium ion Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 11.6 inches HD LED Display
Processor: Intel Celeron N3060 Processor
RAM: 4GB LPDDR3 RAM
OS: Chrome OS
Battery: 2 Cells Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 10.1 inches Display
Processor: Deca Core Processor
RAM: 3GB RAM
OS: Android 8.0 (Oreo)
Battery: 5V/3A Fast charging 7000mAh Battery
Warranty: 01 Year International Warranty
View Details →
Display: 11.6 Inches FHD IPS Display
Processor: Intel Cherry Trail 1.44 GHz Z8350
RAM: 2 GB DDR3 RAM
OS: Windows 10
Battery: 8000 mAh Lithium-ion polymer
Warranty: 2 year (Battery, Adapter 1 year)
View Details →